Penzion & Jóga

JÓGA FRYMBURK

v Penzionu Frymburk na Šumavě

Jóga shala na břehu Šumavské ikony – Lipenského jezera.

Jsme přesvědčeni, že jógová praxe je přístupná všem, bez ohledu na jejich znalosti, zkušenosti nebo povědomí o starověké technice porozumění a nahlédnutí do samých sebe. Vytvořili jsme pro Vás prostředí, kde se Vaše mysl a Vaše tělo uvolní a Vaše pozornost má možnost soustředit se na své nitro. Při praktikovaní jógy se možná přistihnete jak obdivujete okolní přírodu, vnímáte energii z klidné hladiny Lipna, což Vám umožní ponořit se ještě hlouběji do sebe samých. Věříme, že každý z nás má svou vlastní cestu, každý z nás vyniká svou jedinečností a hledá svou pravdu uvnitř samých sebe.

U nás naleznete vlastní prostor pro hraní, zvídavost, hledání, objevování, nalezení. Objevte, kdo jste, co milujete, čím opravdu chcete být a jak žít. Je to náročná, ale velmi vděčná cesta. Aniž si všimneme, jóga nás pomalinku mění v lepší verzi sebe samých navenek i uvnitř.

Lektoři

Naši lektoři vedou své lekce i workshopy srdcem a duší. Jsou zkušení, pečliví a baví je práce s Vámi. Instruktoři v Yoga Frymburk shale jsou certifikovanými lektory s vlastní praxí, a mohou Vám být na Vaší cestě oporou.

Dobře vědí, že nejsou žádní guru. Čím déle sami praktikují, tím více si jsou vědomi, že i oni jsou na začátku vlastní cesty. Pravidelně se vzdělávají jak v ČR tak i v zahraničí a o své nové poznatky se s klienty rádi dělí. Jóga není pouze spirituální záležitostí. Je možnost, jak se cítit dobře, zapotit se, posílit tělo a vyčistit hlavu od každodenních starostí. Jóga je pro nás vášní i stylem života. Můžete nás kdykoliv oslovit a rádi s Vámi prohodíme pár slov mimo lekci samotnou.

Mischa našla vášeň pre yogu už na vysoké škole, a tuto vášeň prehĺbila v Austrálii, kde žila 9 rokov. Zamilovala sa nielen do fyzických aspektov yogy, ale do filozofie yogy ako životného štýlu, napojení tela na dych, myseľ, srdce a dušu. Medzi jej každodenné ranné rituály patrili rána na pláži, kde pozorovala východ slniečka, meditovala, praktikovala pranayamu, fyzickou praxi alebo len počúvala šum vĺn a spievala mantry. Po dobu jej života v Sydney získala kvalifikáciu asistenta yogového inštruktora a prehlbovala svoje skúsenosti absolvovaním rôznych workshopov. Jej ďalšia cesta viedla do Indie, kde dokončila medzinárodne rozoznateľný yogový certifikát Raja yogy vo Svätom meste Pushkar. Nasledoval ďalší 200h kurz Poweryogy a Hatha yoga v Prahe; a nadstavba Yin yogy, ktorej sa v poslednej dobe hlboko venuje na osobnej i profesnej úrovni. Je milovníkom kakaa ako medicíny, organizátorom kakao ceremónií a nadšencom porozumenia hlasu srdce a svojho vnútorného guru. Rada spoznáva kultúry rôznych krajín, kde prehlbuje svoje skúsenosti a znalosti, a to predovšetkým svojou vlastní praxí yogového životného štýlu v každodennom živote. Pri svojich lekciách prenáša lásku a radosť, ktorú yoga prináša jej samej. Jóga ju vedie životom a ponúka mnohé hlbšie porozumenia.

ELEN

Na svoji první lekci jógy jsem poprvé vkročila do jógového studia na jaře 2011. Tehdy jsem jen hledala smysluplný pohyb pro probuzení a snad i uzdravení mého bolavého těla. Přáním bylo, abych si zase mohla sama zavázat tkaničky u bot a podmínkou, ať mi při cvičení není zima. Zkusila jsem proto teplou Bikram jógu. První měsíce jsem ve svém těle zažívala překvapivé i nepříjemné stavy. Vydržela jsem a začala praktikovat jógu pravidelně a postupně jsem objevovala další jógové styly, cvičila jógu v Indii a chtěla jsem docílit vědomí, jak správně cvičit, jak dýchat, vnímat řeč těla.

Dalším poznáním byl Kurz instruktora powerjógy a hathajógy v Power Yoga Akademii v Praze, pod vedením Václava Krejčíka. Následoval rozšiřující kurz Jógy pro zdravá záda v Yoga World.  Své znalosti a zkušenosti stále prohlubuji účastí ve workshopech a seminářích a zejména vlastní praxí. Pravidelné praktikování jógy v soukromí mi přináší potěšení z pohybu a vnitřní klid, kdy na vlně vlastního dechu mohu plynout jednotlivými pozicemi v tichu naší zahrady s výhledem na vodní hladinu Lipna a okolní lesy.  Mé tělo se stává mým nejlepším rádcem a učitelem. Pro mě má zdravý přístup k životu jméno jóga.